Şok Diyet ile Hızlı Kilo Vermenin Yolları


538
Şok Diyet ile Hızlı Zayıflama Yolları
Kısa sürede hızla kilo vermenizi sağlayan şok diyetler sık tekrarlanırsa sağlığa zararlı olabilirler.

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Bir kere baştan belirtelim hızlı kilo vermek veya almak kesinlikle sağlıklı değildir ve sık sık uygulanmaması gerekir. Fakat bazen öyle durumlar oluyor ki hemen bir 3 kilo vermek istiyorsunuz. Bir arkadaşınızın düğünü oluyor ya da yakın bir tarihte kendi düğününüz var, önemli bir geceye katılmanız gerekiyor vs. ve tüm bu sebeplerden o çok beğendiğiniz kıyafeti bir türlü giyemiyorsunuz. İşte bu gibi durumlarda sık olmamak şartıyla şok diyet olarak tabir ettiğimiz bu diyetler uygulanabilir.

Burada unutulmaması gereken bir konu var ki o da şok diyetle verdiğiniz bu kiloları eski beslenme düzeninize döndüğünüzde aynı hızda geri alacaksınız.

Sizlere birazdan birkaç şok diyet tarifi vereceğiz fakat ondan önce şok diyetlerin zararları nedir bundan bahsedelim. Sonrasında kilo verme nedeninizi hala çok geçerli buluyorsanız ve motivasyonunuz varsa bu diyetlerden uygulayabilirsiniz. 😉

Şok Diyetlerin Zararları Nelerdir?

İlk önce şok diyetlerde verdiğiniz kiloları maalesef yağdan kaybetmezsiniz. Çünkü daha az gıda ya da tek tip gıda almaya başladığınız da vücut beyne kıtlık var sinyali gönderir ve vücudunuz, depodaki yağları kullanmadan önce gelen her türlü şeyi yağ olarak depo eder. Bu nedenle şok diyetle vereceğiniz kilolar öncelikle su kaybıdır daha sonra sporla da desteklenmeyen bir diyet yapıyorsanız kaslarınızdan kaybedersiniz.

Eğer bir sağlık probleminiz varsa uygulayacağınız diyetler konusunda çok dikkatli olmalısınız zira bu sizi ölüme kadar götürebilir. Uygulanan şok diyetlerde ani kalp krizi riski artmaktadır. Hatta bu tip diyetler çoklu organ bozukluklarına bile neden olmaktadır.

Geçenlerde hatırlayacaksınız, Gupse Özay, film çekimleri için hızla kilo alıp vermesinden dolayı Hashimoto hastalığı adı verilen bir tür tiroid bozukluğu hastalığına yakalanmıştı ve ne kadar pişman olduğunu açıklamıştı.

Bu yüzden şok diyetleri uygulamadan önce hiçbir şey sağlığınızdan önemli değil bunu hatırlayın ve en ufak bir problem hissettiğinizde diyeti sonlandırın lütfen! 😉

Hızlı Kilo Vermenin Yolları
Örnek şok diyet menüleriyle hızla kilo verebilirsiniz.

Şok Diyet Formülleri Nelerdir?

3 Günde 3 Kilo Verdiren Diyet

Sizlere 3 günde 3 kilo verdiren  örnek bir şok diyet menüsü vereceğiz. Buradaki püf nokta ;

1. Gün proteini kahvaltıda, ikinci gün öğle yemeğinde ve üçüncü gün akşam yemeğinde alıyorsunuz. Kahvaltıda alacağınız protein yumurta olabilir ben sabah bile et yerim diyenlerdenseniz yağsız bir ızgara tavuk olabilir, tabii 100 grı geçmeyecek. Yanında şekersiz çay ya da kahve bir dilimde kepekli ekmek tüketebilirsiniz. 2. Gün kahvaltınızda değişiklik et ya da yumurta yerine peynir ve bir diğer günde az yağlı bir bardak süt olacak. öğle yemeğinde 100 gr kırmızı eti , 3.gün 100 gr balığı akşam yemeğinde tüketeceksiniz. Diğer öğünlerde bir kâse sebze çorbası, bir porsiyon yağsız salata ve bir porsiyon sebze yemeği tüketebilirsiniz. Bol su içmeyi unutmayın.

3 Günde 5 Kilo Verdiren Patates Diyeti

Şok diyetlerden biri daha. Bu menüyü duymuş olmanız muhtemel. Menü basit aslında 3 gün boyunca her gün ve her öğünde bir su bardağı yoğurt ve iki adet haşlanmış patates yiyorsunuz.

 

10 Günde 7 kilo Diyeti

Bu diyeti uygulayanların kimisi gerçekten 10 günde 7 kilo verdiğini kimisi de 7 kilo olmasa bile en az 5 kilo verdiğini söylüyor. Burada dikkat edilecek tek şey, 10 gün boyunca her gün sınırsız miktarda ya haşlanmış ya da ızgara olarak yağsız tavuk tüketmek. Bu sürede asla baklagil ve asla süt grubu ürünlerden tüketmiyorsunuz. Bol su içiyorsunuz. Yağsız sebze yemekleri yiyebilirsiniz. İddia odur ki ne kadar çok tavuk yerseniz o kadar çok kilo verebiliyormuşsunuz! 😉

Not:

Bu diyetleri uygulayıp sonuç aldınızsa ya da fikirlerinizi paylaşmak isterseniz yorumlarınızı bekliyoruz!


Like it? Share with your friends!

538

What's Your Reaction?

Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Oldumu Şimdi ? Oldumu Şimdi ?
0
Oldumu Şimdi ?
Eğlenceliymiş Eğlenceliymiş
0
Eğlenceliymiş
Hmmm... Hmmm...
0
Hmmm...
Sinir Oldum! Sinir Oldum!
0
Sinir Oldum!
Ahahaha Ahahaha
0
Ahahaha
Çok Beğendim! Çok Beğendim!
0
Çok Beğendim!
İnanılmaz! İnanılmaz!
0
İnanılmaz!
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir