Meme Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?


532
Meme Estetiği Nedir
Meme estetiği ile istediğiniz görünümde göğüslere kavuşmanız mümkün.

Meme Estetiği Nedir?

Yapılan araştırmalara göre meme estetiği kadınları en çok mutlu eden estetik ameliyat olarak bulunmuş. Gebelikler, emzirmeler ve ilerleyen yaşlar derken göğüsler yer çekimine yenik düşerek artık hoşumuza gitmeyen bir görüntüye sahip olabiliyor. Ya da göğüslü büyük olan kadınlar büyüklüğünden rahatsız olup bıçak altına yatmak istiyor, küçük göğüslü kadınlar ise memelerini büyütmek istiyor. Kimi kadınlar da partnerlerinin istekleri doğrultusunda görünümlerinde bu değişikliği yapmak istiyorlar. Sebep her ne olursa olsun eğer kendinizi iyi hissedecekseniz neden olmasın? 🙂 Meme estetiğiyle ilgili merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Meme Estetiğinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Meme estetiğinde eskiden sadece implant yerleştiriliyordu fakat artık kendi yağıyla birlikte implant yerleştiriliyor. Yağ dokusuyla gerçekleşen operasyonlarda çok daha doğal sonuçlar alınabiliyor. Geçtiğimiz yıllarda sadece implantla gerçekleştirilen operasyonlarda özellikle koltuk altı bölgesinde rahatsızlık hissi çok sık rastlanılan bir şeydi. Fakat artık bu sorun ortadan kalktı.

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Meme estetiğinde önemli bir yere sahip olan meme büyütme ameliyatları artık genellikle akıllı silikonlarla yapılıyor. Göğsünüz istediğiniz ölçüye göre silikon implantla dolduruluyor ve içeriğinde jel var. Bu jeller meme dokusuna oldukça uyumlu ve meme dokusu gibi hareket edebiliyorlar. Yüzüstü yattığınızda ya da memeniz sıkıştığında şeklinde herhangi bir deformasyon meydana gelmiyor. Memeye uygulanacak protezler genelde damla şeklinde üretiliyor. Meme başından, altından ya da koltuk altı bölgesinden yapılan ufak bir kesi ile meme kas dokusu altına yerleştiriliyorlar. Ameliyatlar sadece hastane ortamında gerçekleşiyor ve yaklaşık 1-1.5 saat sürüyor. Ameliyat sonrası genellikle 1 gün hastanede kalıyorsunuz. Operasyon sonrası ödem oluşabiliyor ve ağrı hissedebiliyorsunuz fakat bunlar normal karşılanıyor ve bir haftada kaybolması öngörülüyor.

Meme Estetiği Nedir
Meme küçültme operasyonuyla, ağrılarınızdan da kurtulabilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyat Nedir ve Nasıl Yapılır?

Meme küçültme operasyonları memelerinin büyüklüğünden şikayet eden kişilere uygulanıyor. Aslında bu büyük bir sorun, büyük göğüsler bel ve sırt ağrılarına sebep olabildiği gibi göğüs altlarında pişikler de oluşabiliyor ve beraberinde psikolojik problemleri de getiriyorlar. Meme küçültme ameliyatları meme estetiği ameliyatları içinde aslında göğüs dikleştirme ameliyatlarına oldukça çok benzerler. Ameliyat esnasında fazla olan yağ dokusu alınır. Ameliyat öncesinde sigarayı bırakmanız önerilmektedir, yara iyileşmesini geciktirdiğinden dolayı hiç olmazsa azaltmanız yararınıza olacaktır. Meme büyütme operasyonlarından farklı olarak daha fazla dikiş gerekebilir ve bu nedenle iyileşme süresi biraz daha uzayabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatları, memede sarkıklık sorunu olan kişilere uygulanmaktadır. Özellikle emziren kadınlarda, memelere süt toplanıp boşalması ve bunun sürekli tekrarı sonucu sarkıklık olabilmektedir. Yine yaşa bağlı olarak sarkmalar söz konusudur. Bu ameliyat için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Bazen genetik özelliklere bağlı olarak çok genç hastalarda da memede aşırı büyüme ve buna bağlı pos tür sorunları oluşabilmektedir. Bu kişilere de meme estetiği uygulanır. İleride gebelik düşünen ya da hali hazırda emziren kişilere bu süreçlerin sonunda ameliyat olunması önerilmektedir. Çünkü süreç içerisinde bu sorunlar tekrarlanacaktır ve tekrar tekrar bıçak altına yatmak riskli olacaktır. Meme dikleştirme ameliyatları işleyiş olarak meme küçültme ameliyatlarına benzerler. Memeyi şekillendirmek ve sarkık deriyi de almak için daha fazla kesi yapılması ve buna bağlı olarak daha fazla dikiş atılması söz konusudur.  Fakat kendiliğinden eriyen dikişler tercih edildiğinden dikiş aldırma işlemi gibi bir şey olmayacaktır. Ameliyat sonrası en az bir hafta dinlenilmesi önerilir. Ameliyat sonrası az da olsa iz kalma olasılığı vardır.

Meme Estetiği Ameliyatlarından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Meme estetiği ameliyatlarından sonra birkaç ay fazla ağır kaldırmamaya dikkat edilmelidir. Ayrıca en az 2 ay gibi bir süre ağır spor aktiviteleri yapılmaması önerilir. Sigara ve alkol tüketimi hiç olmazsa azaltmak iyileşme sürecinizi kısaltacaktır. Ameliyat sonrası ilk iki gün meme dokusu altında hematom oluşma olasılığı vardır ve durumlarda içeride biriken kan boşatılarak sorun çözülür. Zaman zaman bazı hastalar meme başında hissizlik yaşayabilmektedir.


Like it? Share with your friends!

532

What's Your Reaction?

Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Oldumu Şimdi ? Oldumu Şimdi ?
0
Oldumu Şimdi ?
Eğlenceliymiş Eğlenceliymiş
0
Eğlenceliymiş
Hmmm... Hmmm...
0
Hmmm...
Sinir Oldum! Sinir Oldum!
0
Sinir Oldum!
Ahahaha Ahahaha
0
Ahahaha
Çok Beğendim! Çok Beğendim!
0
Çok Beğendim!
İnanılmaz! İnanılmaz!
0
İnanılmaz!
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir