Lazer Epilasyon Nedir? Bilmemiz Gerekenler Neler ?


543
Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler?
Lazer epilasyon nedir? Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerinizden kökten kurtulmanız için size kalıcı bir çözüm sunuyor!

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir ? Yazımız hakkında bilmeniz gereken her şeyi size birazdan anlatacağım. Biliyorum lazer epilasyon konusu çoğu kişinin aklına yaz aylarında daha fazla geliyor çünkü ufacık da olsa çıkan her istenmeyen tüy göz önünde oluyor ve ah şunlardan kökten kurtulsam diyorsunuz. Ama yanlış yaptığınız bir şey var; lazer epilasyon aslında yaz aylarının konusu değil. Çünkü yazın yaptırmaya başlayacağınız lazer epilasyon, birkaç seanstan daha çoklu seanslara uzanan bir zaman dilimi gerektirir. Öyle bir kere lazer epilasyon yaptırdım, istenmeyen tüylerden hemen kurtuldum gibi bir durum söz konusu değil maalesef 😉

Lazer Epilasyon Nedir? Yazımıza devam ederken Ayrıca yaz aylarında lazer epilasyon yaptırmak bir nebze de olsa zararlıdır ve sonuç almanızı zorlaştırır. Lazer epilasyon yapılan bölgeyi güneş ışınlarından korumanız gerekmektedir. Çünkü lazer epilasyon uygulanan bölgede güneş ışınları etkisini artırır ve UV ışınları bu bölgeye zarar verir. Ayrıca UV ışınlarının etkisiyle lazer epilasyon uygulanan bölgelerde kalıcı renk değişiklikleri olabilmektedir. Ee bunu da kimse istemez.

Kış aylarında da aynı risk geçerlidir ve fakat dünyaya inen güneş ışınlarının açısından dolayı etkisi daha azdır ayrıca kış aylarında genelde kapalı kıyafet giymeyi tercih ederiz. Ama siz yüz,boyun bölgesi gibi her daim açıkta olan bir bölgenize bu işlemi uygulattırdıysanız yine de güneş koruyucu kremler kullanarak dışarı çıkmanızda fayda var.

Lazer epilasyonda amaç, kıl köklerindeki melanini yeterince ısı vererek yok etmektir. Lazerle uygulanan bu işlemde morluklar oluşabilir çünkü verilen ısı yüksek ve aynı zamanda hızla uygulandığı için ufak doku zedelenmelerine sebep olabilmektedir. Merak etmeyin korkacak bir şey yok bu gayet doğaldır ve kısa sürede geçecektir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Çağımızda artık istenmeyen tüyler kadın-erkek herkesin sorunu. Kadınlar kadar erkeklerde lazer epilasyona ilgi gösteriyorlar. Yapılan araştırmalara göre erkekler genelde sırt, boyun, omuz ve göğüs bölgelerindeki kıllardan rahatsızlık duyuyorlar. Özellikle bu bölgelerde, istenmeyen tüylerde yaşa bağlı artışlar da yaşandığı için erkeklerde lazer epilasyon bu bölgelerde yoğunlaşmış durumda. Ergenlik dönemini tamamlamış her birey lazer epilasyon yaptırabilir fakat burada dikkat edilmesi gereken husus, özellikle ergenlik dönemi ve hemen sonrasında istenmeyen tüylerin daha yoğun olması ve büyümesi daha hızlı olduğundan daha geç sonuç alınan ve daha fazla ücrete mal olan bir uygulama olacaktır.

Lazer Epilasyonda Kaç Seansta Sonuç Alınır?

Lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerin bulunduğu her bölgeye uygulanabilir. Kıl yoğunluğunuza göre seans süreleri değişecektir. Lazer epilasyon yaz aylarında uygulanmadığı için tam sonuç almanız birkaç yıla kadar uzayabilir. Cilt tipinize ve tüylerin yoğunluğuna bağlı olarak 4 ile 12 seans arası uygulama gerekebilir. Her seans arası da uygulanan bölgeye göre 4-8 hafta arası süre geçmesi beklenir.

Lazer Epilasyon Acı Verir mi?

Lazer epilasyon acı veren bir işlem midir derseniz, buna hayır diye cevap verirsek yalan söylemiş oluruz. Uygulama esnasında bazı anestezik etkisi olan kremler uygulanır ve bu işlem sırasında hissedeceğiniz acıyı azaltır. Ağrı eşiği de yüksek bir kişiyseniz neredeyse hiç acı duymazsınız. Ağrı eşiği düşük insanlarda uygulama esnasında, anestezik krem uygulaması sonrası bir miktar acı hissedebilmektedir fakat bu acı dayanılmaz boyutlarda olmayacaktır. Acı hissettiğiniz zaman bir miktar dişinizi sıkıp bir daha kıl tüy meseleleriyle uğraşmayacağınızı hayal ederseniz bu hayal bile ağrı eşiğinizi yükselecektir yani daha az ağrı hissettirecektir 😉

Lazer Epilasyon Kimlerde Daha İyi Sonuç Verir?

Lazer epilasyon, daha çok açık ten rengine sahip kişilerde ve kıl rengi nispeten koyu olan kişilerde çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Esmer kişilerde uygulanan lazer epilasyon seansları çok uzun sürse de tam anlamıyla kıl köklerini yok etmede çok başarılıdır diyemeyiz. İstenmeyen tüyleriniz oldukça azalacaktır fakat tamamen bitecektir demek sizi yanlış yönlendirmek olur. Fakat esmer, koyu tenli insanların aksine beyaz tenli kişilerde lazer epilasyon oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Burada dikkat edilecek husus yukarıda da belirttiğimiz gibi kıl renginin koyu olmasıdır. Eğer kıllarınız sarıya yakın tüy şeklinde değilse kıl yoğunluğunuza göre birkaç seansta istenmeyen tüy sorunundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nedir ?
Lazer epilasyon cinsiyet gözetmeksizin ergenlik çağını tamamlamış her bireye uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Lazer epilasyon koyu cilt alanlarına uygulanmaz. Bununla birlikte cilt problemleriniz varsa, problemli bölgelere de lazer epilasyon uygulanmaz. Problemli bölge derken, bu bölgelerde uçuğunuz varsa, açık bir yara varsa, enfeksiyonlu bir bölge varsa, ben varsa lazer epilasyon yapmak sakıncalı olabilir. Bu problemler iyileşene kadar bekleyebilirsiniz. Ben bulunan bölgeye yapılmamasının sebebi de yüksek ısı ve ışın benin dokusunu değiştirebilir ve ileri de cilt kanseri gibi hastalıklara sebep olabilir.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Etmem Gereken Şeyler Var mıdır?

Evet tabiki vardır. Lazer epilasyon sonrası güneş ışınlarından kaçınmanız yerinde olacaktır. Eğer yüz, ense bölgesi gibi görünür bir bölgeye lazer epilasyon uygulandıysa güneş kremi sürmeniz yerinde bir davranış olacaktır. Nemlendirici bitkisel bir yağ sürmek de oldukça faydalıdır. Lazer epilasyon sonrası cildinizde oluşabilecek hafif morluk, kızarıklık gibi durumlara hazırlıklı olmalısınız. Bu bölgede kaşıntı da hissedebilirsiniz fakat telaşlanmayın. Kızarık ve morlukların nedeni cildinize işlem uygulanmış olması fakat bu işlem cildinizin orta tabakasına kadar olan bölgeye uygulandı. Yani cildinizde kalıcı bir hasar oluşmadı. Lazer epilasyon sonrası oluşabilecek kaşıntı için ise bir süre kendinizi tutup bölgeyi kaşımamanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü zaten hassas hale gelmiş olan bölgeyi kaşıyarak iyice tahriş edip, bu şekilde enfeksiyonlara zemin hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde cildinizi tahriş edebilecek olan, kese, peeling gibi uygulamalardan alkol içeren temizleme pamuklarından, parfümlerden ve sıcak suyla duş almaktan da sakının. Bunlara dikkat etmediğiniz takdirde, bir sonraki seansı alamayacaksınız dolayısıyla işlem süreniz uzayacak ayrıca daha da kötüsü enfeksiyonlara da zemin hazırlayacaksınız. Aman yüzüp yüzüp kuyruğuna geldikten sonra vazgeçmeyin ve biraz sabırlı olun.

Lazer Epilasyon Kimler Tarafından Uygulanır?

Lazer epilasyon hastanelerde uzman hekimlerce ya da bazı güzellik merkezlerinde uzman estetisyenler tarafından uygulanır. Ve fakat bu uygulamayı yaptırırken kendinizi uzman ellere teslim etmeyi es geçmeyin. Çünkü 2000’li yılların başından beri oldukça popülerleşen lazer epilasyondan muzdarip pek çok kişi de mevcut. Uzman kişilerin çalışmadığı güzellik merkezlerinde uygulamayı yaptırıp, cildimde yanık oluştu, kıllar daha da çoğaldı diyenler var. Bu yüzden aman ha siz siz olun resmi bir kurumda uzman doktorların gözetiminde bu uygulamayı yaptırın. Çünkü uygun kişilerin ellerinde lazer epilasyon işlemi sırasında cildinizde yanık oluşması diye bir şey asla söz konusu olamaz. Tüylerin çoğalması da söz konusu değildir ama cilt tipinize bağlı olarak sonuç alma olasılığınız düşük olabilir. Yapacağınız ön görüşme sırasında bu konuda da sizi aydınlatan, sizi gereksiz beklenti içine sokmayan güvenilir bir merkez bulduğunuzdan emin olun ki hem paranız cebinizde kalsın hem de hayal kırıklığına uğramayın!

Lazer Epilasyon Pahalı Bir Uyulama mıdır?

Lazer epilasyon fiyatları, sizin cilt tipinize, kıl yoğunluğunuza ve uygulanacak olan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle uygulanacak seans süresini de etkileyeceğinden fiyat buna göre de değişecektir. Tüm vücut için yaklaşık 3000 TL gibi bir fiyat gerekmektedir. Fakat bu fiyatların yayınlanması Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklandığı için, net fiyatları merkezlerle gidip görüştükten sonra öğrenebilirsiniz. Fiyat biraz pahalı gelebilir ama uygulamayı yaptırıp memnun olanları, istenmeyen tüylerinden duyduktan sonra, üstelik ağdayla uğraşmaktan bıktıktan sonra verdiğiniz paraya değeceğini göreceksiniz;)

Lazer Epilasyon Merkezi 

Lazer Epilasyon Nedir? Adlı yazımızda sizlere genel bilgiler verdik. Peki nerede yaptırabilirim? Diyorsanız Sizlere Önerebileceğimiz İstanbul Gaziosmanpaşa’da Bulunan ; Dreambeauty Cilt Bakımı ve Güzellik Evi  Lazer Epilasyon Fiyatları ve Kampanyaları Oldukça Uygun , Kaliteli , Güvenilir , Ödeme Kolaylıkları Bulunan ve Sizlere Gönül Rahatlığı İle Önerebilceğimiz Yerdir Guzellik Formullerinden Geldiğinizi Söylerseniz Tüm Hizmetlerde %40’a varan İndirimlerden faydalanabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin;

İrtibat numarası: 02125781712 – 05050786373

Web Adresi : Dreambeauty.com.tr


Like it? Share with your friends!

543

What's Your Reaction?

Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Oldumu Şimdi ? Oldumu Şimdi ?
0
Oldumu Şimdi ?
Eğlenceliymiş Eğlenceliymiş
0
Eğlenceliymiş
Hmmm... Hmmm...
0
Hmmm...
Sinir Oldum! Sinir Oldum!
0
Sinir Oldum!
Ahahaha Ahahaha
0
Ahahaha
Çok Beğendim! Çok Beğendim!
0
Çok Beğendim!
İnanılmaz! İnanılmaz!
0
İnanılmaz!
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir