Kırışıklıktan Kurtulmanın Doğal Yolları Nedir?


547
Kırışıklıktan Kurtulmanın Doğal Yolları Nedir?
Yüzümüzde, olması gerekenden daha erken yaşta kırışıklık oluşmaya başlamasının vitamin eksikliği, tütün ürünleri kullanımı, cildin yeterince nemlendirilmemesi , çevre kirliliği gibi birçok sebebi olabilir. 

Kırışıklık Oluşmasının Bir Çok Sebebi Var!

Kırışıklıktan Kurtulmanın Doğal Yolları Nedir? Yazımızda bahsetmek gerekirse insanoğlunun en sık yaşadığı sorunlardan birisi kız , erkek fark etmeksizin hepimizde gerek cilt kuruluğu , gerekse yaşın ilerlemesi , mimik hareketleri ,  hızlı kilo alıp verme gibi bir çok etkisi olabilir. Sizlere  bu yazımızda Kırışıklıktan Kurtulmanın Doğal Yollarını açıklayacağız ve bu sorunumuzdan nasıl kurtulabileceğimizi veya hafifletebileceğimizi paylaşacağız yazımızı sona kadar okuyun belki okumadığınız bir yer size çok şey katabilir.

Kırışıklık İçin “ATOM” Tarifi

  • 1 Çay Kaşığı Yoğurt
  • 1 Çay Kaşığı Bal
  • Yarım Çay Kaşığı Portakal Suyu
  • Yarım Muz

Hazırlanışı;

Asıl Önemli Kısmına Geldik! Şimdi Muzu Blender da püre haline getirip , bir kaseye boşaltıp üzerine bal ve portakal suyunu ilave edip 2 dakika boyunca harmanladık mı? Tamam Şimdi ! Yaklaşık Olarak 5-10 Dakika boyunca oda sıcaklığında dinlendireceğiz. Ve sonra alnımıza ve göz çevremize sürüp 30 dakika bekletip güzelce yıkıyoruz. Bu işlemi gece yatmadan önce yapmanızı tavsiye ediyoruz çünkü cildimiz geceleri kendini yeniliyor ve bu güzel karışımla verimi siz düşünün! Her hafta en az 1 defa uygulamanızı öneririz. Yaklaşık 4 Seans sonrasında gözle görülür fark elde edebilirsiniz. Kırışıklıktan Kurtulmanın Doğal Yolları Nedir? Başlıklı yazimizdaki gibi formüller isterseniz burdan ulaşabilirsiniz.

Kırışıklık Giderici Maske Tarifi

Kırışıklıkların bir çok sebebi olabilir fakat en önemlisi yaşımız ilerledikçe kaçınılmaz hale gelmesiydi. Bize sorarsanız kırışıklıklarla barışmak en güzel durumdur insan vücudunu olduğu gibi de sevebilmeli ve çevremizde böyle düşünmeli hakkımızda. Yaşadığımız zamanda, zamanla bizle beraber gelen kırışıklıkları engellemek veya azaltmak isterseniz doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere kırışıklık giderici maske tariflerimizden bir tanesini denemenizi öneriyoruz.

Malzemelerimiz Sırasıyla;

  • 1 Yumurta Akı
  • 1 Yemek Kaşığı Bal
  • 4 Damla Rezene Yağı
  • 5 Damla Sandal Ağacı Yağı

Hazırlanışı;

Yumurta akı ve balı karıştırdıktan sonra üzerine 4 damla rezene yağı ve 5 damla sandal ağacı yağı ile güzelce harmanlayıp 10 dk oda sıcaklığında demlenmesini bekleyip yüzümüze ve boyun , dekolte bölgesine sürüp 45 dk bekliyoruz. Ardından soğuk suyla yıkayıp gözeneklerimizin bu kürle dolduktan sonra kapanmasını sağlamak. Bu işlemi gece yatmadan önce uygularsanız daha çok etkisini görmüş olursunuz. Haftada 3 kere uygulanabilir. 


Like it? Share with your friends!

547

What's Your Reaction?

Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Oldumu Şimdi ? Oldumu Şimdi ?
0
Oldumu Şimdi ?
Eğlenceliymiş Eğlenceliymiş
0
Eğlenceliymiş
Hmmm... Hmmm...
0
Hmmm...
Sinir Oldum! Sinir Oldum!
0
Sinir Oldum!
Ahahaha Ahahaha
0
Ahahaha
Çok Beğendim! Çok Beğendim!
0
Çok Beğendim!
İnanılmaz! İnanılmaz!
0
İnanılmaz!
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir