Evde Tırnak Maskesi Yapımı


522
Tırnakları öncelikle yumuşatıyoruz. Bu Şekilde tırnaklar daha rahat işlem görürler.

Evde Tırnak Maskesi Yapımı

Evde Tırnak Maskesi Yapımı teknikleri ile özellikle bayanların genelde güzellik salonları , kuaförler gibi yerlere yıllığa vurduğumuzda ciddi paralar harcamasına gerek kalmadan kendi elleri ile doğal bir şekilde tırnaklarına bakım yapmasını ve evdeki giderlerini kısarak rahat bir nefes almasının yollarından bahsedicez. Tabi istisnai durumlar hariç yoğun iş temposunda çalışanlar veya profesyonel bir bakıma ihtiyaç duyanlar hariç 🙂 Bu yazımız genelde ev hanımlarına , vakti olanlara , maddiyatı kısıtlı olanlara veya yöneliktir. Evde kendi uygulayabileceğiniz bir çok doğal yöntem var. Maskeler , doğal tarifler , kürler vs vs gayet uygun maliyeti olan ve etkisi yüksek olan uygulamaları kim tercih etmek istemez  ki ? Evde Tırnak Maskesi Yapımı son zamanlarda oldukça tercih edilen yöntemlerden birisi olmaya başladı. Şimdi hep birlikte güzellik uzmanlarından  , ünlülerden , doktorlardan edinilen bilgileri birlikte okuyalım! 🙂

Evde Tırnak Maskesi Nasıl Yapılır?

Evde Tırnak Maskesi Yapımı teknikleri konumuza devam ederken ; Evimizde uygulayabileceğimiz bir çok yöntem var demiştik peki bunlar neler ? Tabiki Maskeler , Kesim Şekli , Tekniği , Bitkisel Formüller , Kürler , Tonikler vs vs bir çok sayabiliriz. Tırnaklarım Güçsüz ve Hemen Kırılıyor mu ? O zaman bakınız.

Tırnaklarınızın güçlenmesi için bir kase ılık suya;

  • Bir tatlı kaşığı zeytinyağı
  • Yarım limonun suyunu ekleyiniz.
  • Tırnaklarınızı bu kasenin içerisinde 10 dakika bekletiyoruz. Ve Kullandığımız limonu atmıyoruz tekrar tırnaklarımızı limonun kabuğunda bekleteceğiz. Sararma ve kötü görüntü her uygulayışımız da azalacaktır.

Her Gece Yatmadan Önce!

  • Bir çorba kaşığı badem yağı,
  • Bir çorba kaşığı limon suyu,
  • Bir çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın.

Bu karışımı tırnaklarınıza masaj yaparak yedirin. Ardından da pamuklu eldiven takıp yatın. Bu formül tırnaklarınızı güçlendirecek, renk düzensizliklerini önleyecek ve daha parlak olmasını sağlayacaktır.

Bir Diğer “Evde Tırnak Maskesi Yapımı”

Zayıf tırnakları güçlendirmek için evde hazırlayacağınız basit yapımı olan bu formülü düzenli olarak uygularsanız tırnak kırılmaları , çatlaması , kolay zarar görmesini engelleyip tırnaklarınızın dahada güçlendiğini fark edeceksiniz.

Tırnak güçlendirici bitkisel formülünüz ; 

Malzemeler;

  • 1 çay kaşığı buğday tohumu yağı,
  • 1 çay kaşığı Hint yağı,
  • 2 çay kaşığı tuz

Hazırlanışı ve Uygulanışı: 

Bütün bu malzemeleri bir kasede hazırladıktan sonra günde bir defa tırnaklarınıza uygulamanız yeterli olacaktır. Uygulamayı yatmadan yarım saat önce yaparsanız tırnak sağlığınız için daha etkili olacaktır. Yapacağınız bu ve bunun gibi birçok kür ve maske ile evde tırnak bakımınızı kendiniz daha az maliyetle ve daha hızlı bir şekilde uygulayarak yapabilirsiniz. Güzellik uzmanlarına, kuaförlere ayıracak vakit ve maddi gücünüz yoksa bunları yapmanız harika olacaktır. Evde Tırnak Maskesi Yapımı Adlı Paylaşımı beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşmayı ve aklınıza takılanları aşağıdan sormayı unutmayın! 🙂 Diğer Paylaşımlarımız için buraya  tıklayın!


Like it? Share with your friends!

522

What's Your Reaction?

Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Oldumu Şimdi ? Oldumu Şimdi ?
0
Oldumu Şimdi ?
Eğlenceliymiş Eğlenceliymiş
0
Eğlenceliymiş
Hmmm... Hmmm...
0
Hmmm...
Sinir Oldum! Sinir Oldum!
0
Sinir Oldum!
Ahahaha Ahahaha
0
Ahahaha
Çok Beğendim! Çok Beğendim!
0
Çok Beğendim!
İnanılmaz! İnanılmaz!
0
İnanılmaz!
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir