Evde Cilt Bakimi Nasıl Yapılır?


527
Evde Cilt Bakimi Nasil Yapilir ?
Evde Cilt Bakimi Nasıl Yapılır?  Yazımızda Zahmetsizce Cildinizin Mükemmel Olmasını Sağlayacak Evde Güzellik Formüllerini Sizin İçin Hazırladık. Düzenli Uyguladığınızda Farkı Göreceksinizdir.

Evde Cilt Bakimi Yapmadan Önce!

Evde Cilt Bakimi Nasıl Yapılır? Yazımızda Cildin her zaman temiz ve güzel görünmesi için bir çok yöntem denemişizdir fakat pek başarılı olduğumuz söylenemezdi eğer başarılı olsaydık güzelleşmek için buralarda olmazdık değil mi? Neydi bu eksiklik? Tabii ki öncelik olarak temizliğe ellerden başlamalıyız. Evde cilt bakimi yaparken ellerimiz vücudumuzun en çabuk kirlenen ve en bakteriyel kısmı olduğundan öncelik ellerimizde! Daha sonrasında hijyenik eller ile Evde Cilt Bakimi’na başlayabiliriz. Öncelikle makyaj yapmıyorsanız bile günlük hayatta kirli havadan olumsuz etkilenen cildimiz her akşam temizlenmeye ihtiyaç duyar. Bu her kişi için geçerlidir ve nasıl ki eve geldiğimizde ellerimizi sabunlayıp yıkıyorsak, cildimize de her zaman aynı özeni göstermemiz gerekir . Bu temizleme işlemi yaparken illa kimyasal ürünler şart değil zaten tavsiyede etmiyoruz. Doğal Temizleme ürünlerini evde hazırlayabileceğimiz basit tarifler bulunuyor tabi ki. Evde cilt bakimi nasil yapilir? yazimizin devamında bazi formülleri sırasıyla aşağıdan okuyabilirsiniz.

Limon Suyu ve Bal Karışımı

Yarım limon suyu, yüzünüzü temizlemeye büyük ölçüde yardımcı olur önce cildin c vitamini almasını sonrasında doğal asit ile gözeneklerin temizlenip sıkılaşmasını sağlar. Eğer hassas bir cilt yapınız varsa, limon suyunun içine biraz bal ekleyerek içeriğini yumuşatabilirsiniz. Karışımı biraz pamuk yardımıyla cildinize hafifçe bastırarak sürüyoruz. Bu bakım yöntemi cildinizi temizleyip güzelleştirecektir.

Doğal Peeling Yöntemi

Peelingin amacı ciltteki ölü deriyi atarak yerine parlak ve daha sağlıklı yeni bir cilt gelmesidir. Bunun için kullanabileceğimiz ürün ise her evde bulunan toz şekerdir. 2 tatlı kaşığı toz şekere bir miktar zeytinyağı dökerek elde ettiğimiz karışımı cildimize yediriyoruz. Bu işlem sırasında cildimizi çok yormadan hafifçe bastırmamız önemli. Toz şekerin taneleri cildimizi canlandırıp ölü deriyi atarken diğer tarafta zeytinyağı takviyesi ile kaybedilen nemi geri kazanacaktır. Fakat kuru bir cilde sahipsek peeling uygulamasını çok sık yapmayı tavsiye etmiyoruz.

Salatalık Mucizesi!

Bildiğiniz üzere salatalık su oranı çok yüksek bir besindir. Evde Cilt Bakimi tariflerimiz de sık kullanılan salatalık , Lezzetinin yanında, inanılmaz derecede sağlıklı bir bakım ürünü olarak da kullanılabilmektedir. Salatalığın suyunu sıkıp bir pamuk yardımıyla cildimize sürerek nemlendirebiliriz. Bunun dışında bir diğer yol suyunu tamamen çıkarmak yerine salatalığı rendeleyip püre haline geldikten sonra yüzümüze salatalık maskesi yapıp 5-10 dakika bekledikten sonra suyla yıkıyoruz. Salatalık içerdiği vitaminler sayesinde cildinize yeni bir görünüm sağlayıp , Cildimizin gereken nem oranını hızla geri kazandıracaktır.

Bal ve Tarçın Birleşimi 

Bal ve tarçın bir araya geldiklerinde mükemmel bir cilt bakım kürü oluşturur. Yaklaşık 1.5-2 tatlı kaşığı bala bir miktar toz tarçın ekliyoruz. İyice karıştırıp temizlenmiş yüzümüze masaj yaparak uyguluyoruz. 10-15 dakika yüzümüzde bekleyen kürü ılık su yardımı ile yavaşça temizliyoruz. İlk seferde bile cildimizin pamuk gibi olduğunu ve düzenli yaptığımızda yüzümüzdeki sivilcelerin ve lekelerin iyileşmeye başladığını fark edeceğiz. Daha fazla güzellik formülleri’ni burada bulabilirsiniz!

 


Like it? Share with your friends!

527

What's Your Reaction?

Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Oldumu Şimdi ? Oldumu Şimdi ?
0
Oldumu Şimdi ?
Eğlenceliymiş Eğlenceliymiş
0
Eğlenceliymiş
Hmmm... Hmmm...
0
Hmmm...
Sinir Oldum! Sinir Oldum!
0
Sinir Oldum!
Ahahaha Ahahaha
0
Ahahaha
Çok Beğendim! Çok Beğendim!
0
Çok Beğendim!
İnanılmaz! İnanılmaz!
1
İnanılmaz!
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir