Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir ?


531
Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir ?
Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir ? Nasıl Yapılır ? Evde Maske Yapımı, Doğal Maskeler , Kürler , Tarifler

 

Kararmış Ciltlere Birebir!

Bembeyaz bir cilt rengine sahip olmak imkansız değil! Aslında burada bulunmamızın sebebi istenen ve çeşitli nedenlerden meydana gelen cilt lekelerimizin yarattığı renk farkının giderilmesi ve ten rengi ile bir bütün hale getirilmesidir. Cilt Beyazlatma Yöntemleri ile bölgesel olarak koyulaşan renk pigmentlerimizin normal rengine dönmesini sağlamak.  Bu işlemleri yaparken ten rengimiz en az 1-2 ton açılacaktır. Bu sonuca gerek maskeler ve doğal çözümler gerekse alternatif yollar sayesinde cildimizin her yerinin aynı renk olması sağlanmaktadır.

Cildimizde ki lekeler ve renk koyuluğu çeşitli sebeplerden meydana gelir. Gerek hamilelik ile gelen hormonel değişiklikler, Gerekse yaptığımız makyajı temizlemediğimizden , Hatalı ve tarihi geçmiş cilt bakım ürünleri kullanımımız , Çeşitli Biyolojik ilaçların kullanımı , Güneşte koruyucusuz dolaşmaktan dolayı kaynaklanabilir (Güneş Lekesi) . Bakıldığında çok zor veya hiç geçmeyecek gibi gelse de, Aslında düzenli olarak yapılan bu cilt bakim yöntemleriyle şuan ki görünümü değiştirmek mümkündür. Evdeki malzemelerle hazırlanması hızlı ve etkili sonuç kaçınılmaz olacaktır. Arkadaşlar cilt beyazlatma yöntemleri ile yüz bölgesinde ki  kararmış yerleri (göz altı çevresi, yanaklar vs) Çeşitli ve etkili uygulamalar yapacağız. Bu Uygulamaları Günde 3 Kere Sabah, Öğlen , Akşam yatmadan önce uygulayacağız ve günden güne cilt tonumuz da bir açılma fark edeceğiz denemek isteyen arkadaşlar özellikle öncesi sonrası fotoğrafları alırlarsa farkı gözle görülür bir şekilde açılacağını göreceklerdir.

Cilt Beyazlatan Maskeler

Listemizin Başlıkları Bunlar.  Aşağıdan Sırasıyla Geniş Şekilde Okuyabilirsiniz.

  1. Cilt Beyazlatan Pirinç Maskesi
  2. Cilt Beyazlatan Limon Suyu
  3. Cilt Beyazlatan Limon Suyu ve Bal Kürü
  4. Cilt Beyazlatan Badem ve Bal
  5. Cilt Beyazlatan Zerdeçal Maskesi
  6. Cilt Beyazlatan Özel Maske (Bonus)

 

Cilt Beyazlatan Pirinç Maskesi

 

Şimdi Malzemelerimizi Sıralayalım;

  • 3 Çorba Kaşığı Pirinç
  • 1 Çay Bardağı Sıcak Süt

Hazırlanışı;

3 çorba kaşığı pirinç ununa ve 1 çay bardağı sütü yavaş yavaş karıştırarak ilave ediyoruz. 5-10 Dk Karıştırıp kremsi bir kıvam alıncaya kadar devam ediyoruz. Ardından Hazır olunca yumuşak bir fırça yardımıyla yüzümüze sürüyoruz. 25 – 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Günde En az 1 ya da 2 kez 1 ay boyunca düzenli bir şekilde uyguladıktan sonra farkı görebilirsiniz.

 

Cilt Beyazlatan Limon Suyu

 

Cilt Beyazlatma Yöntemlerinde Uzmanlarında tavsiye ettiği en etkili cilt beyazlatma malzemesi kuşkusuz “limon”dur.  Yaz aylarında kullanılması, limonun yüksek asit etkisi ve güneş ışınlarının direkt cilde gelmesi bakımından tavsiye edilmez. Uygulansa bile 7-8 saat güneş ışığıyla cildin temas etmemesi gerekiyor. Zengin C vitamini açısından özellikle sigara içenlerde tavsiye edilir. Bir limonun suyunu sıkarak tüm cildinize uygulayın. 15 – 20 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yıkayın. Hassas bir cildiniz var ise limon ile 1 adet rendelenmiş salatalığın suyunu sıkarak uygulamanız daha iyi hissettirir.

 

Cilt Beyazlatan Limon Suyu ve Bal Kürü

 

Birer tatlı kaşığı bal ve limon suyu karıştırılır. Yüze uygulayıp kuruması bekledikten 20 dakika sonra ılık su ile duruluyoruz . Kolay sürülebilmesi ve nemlendirme için karışımın içine konulabilecek 1 tatlı kaşığı süt yararlı olur. Süt eklenince bekleme süresi 30 dakikaya çıkar daha sonrasında duruluyoruz ve sonucu bekliyoruz . Haftada en az  1 defa  yatmadan önce rahatlıkla uygulanabilir.

 

Cildi Beyazlatan Badem ve Bal

 

 

Cilt Beyazlatma Yöntemlerinde; Cildi hem nemlendirmesi hem de cildin beyazlatılması açısından etkilidir. İki bakımı birden yapabilirsiniz. Bunun için 1 tatlı kaşığı süt tozu, 1 tatlı kaşığı badem tozu veya yağı ve 1 tatlı kaşığı bal tahta kaşık yardımıyla karıştırılır. Yüze sürüp 15 – 20 dakika bekliyoruz ve sonrasında ılık su ile duruluyoruz. Hafta da 1 kez yapılmasını öneririz.

 

Cildi Beyazlatan Zerdeçal Maskesi

 

1 çay kaşığı toz zerdeçal ile 1 yemek kaşığı tam buğday unu karıştırılır. 1 tatlı kaşığı limon suyu eklenerek yoğun bir kıvam alması sağlanır. Yüze sürüp 20 -25 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulanır. Günümüz Piyasasında “Altın Maske ” Diye Tabir Edilen Bu Maske Etkili Sonuçlarıyla Kulak Kabartıyor…

 

Cilt Beyazlatan Özel Maske

 

1 tatlı kaşığı lanolin ve 1 çorba kaşığı vazelini benmari usulü eritin. Karışım ılıkken içine 1 çorba kaşığı portakal suyu, 1 çorba kaşığı elma suyu ve 1 çorba kaşığı beyaz kili ekleyin. Yaklaşık yarım saat ciltte beklettikten sonra ılık su ile yıkayıp yumuşak hareketlerle kurulayın. 2 günde bir düzenli uygulayın. Karışımın kalan kısmı buzdolabında saklanıp tekrar kullanılabilir.

Daha Fazla Güzellik Formüllerine Buradan Ulaşabilirsiniz!


Like it? Share with your friends!

531

What's Your Reaction?

Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Oldumu Şimdi ? Oldumu Şimdi ?
0
Oldumu Şimdi ?
Eğlenceliymiş Eğlenceliymiş
0
Eğlenceliymiş
Hmmm... Hmmm...
0
Hmmm...
Sinir Oldum! Sinir Oldum!
0
Sinir Oldum!
Ahahaha Ahahaha
0
Ahahaha
Çok Beğendim! Çok Beğendim!
0
Çok Beğendim!
İnanılmaz! İnanılmaz!
0
İnanılmaz!
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir