Bir Günde Sivilcelerden Kurtulmak!


528
Bir Günde Sivilcelerden Kurtulmak
Sivilceler hayatımızın her anında her yerde karşımıza çıkabilmektedir. Bunlardan kurtulmak için “Bir Günde Sivilcelerden Kurtulmak” Adlı yazımız tam size göre.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin!

Bir Günde Sivilcelerden Kurtulmak!” Sizlere bu yazımızda bir gün içinde uygulayacağınız ve etkili sonuç alacağınız yüzünüzde oluşan istenmeyen sivilceleriniz ve yüzünüzde oluşan kötü görüntüsü ile artık vedalaşmanız için yazıyoruz. Bir günde Sivilceleriniz’den kurtulmak adlı yazımızda yoğun araştırmamız sonucu sivilceleriniz ile  olan tatsız ilişkiniz eminiz ki bu yazı ile bir son bulacak. Nasıl mı ? Gelin aşağıda formülünü hep beraber okuyalım ve arkadaşlarımız içinse onlara bu yazımızı paylaşıp bilgilenmelerini sağlayabilirsiniz. Diğer Güzellik Paylaşımlarımız İçin Buradan ulaşabilirsiniz.

Peki Nasıl Oluyor Bu Sivilce ?

Sivilce dediğimiz olay, ergenlikle başlayan, yetişkinlikte de devam edebilen bir cilt hastalığıdır. Sivilce kızarıklığı ise sivilce çevresinde epidermisin çevresinde enfeksiyon vakası nedeniyle meydana gelen ağrılı ve tahriş görüntüdür. Sivilce oluşumunun bir çok sebebi vardır. Kimi insanda mesela ergenlikten kaynaklanır. Kimisinde karaciğer yağlanması ile , kimi insanda da bünyesel yağlı bir cilde sahip oluşundan kaynaklanır. Tabi ki bunların bir çaresi var şimdi sizlere”Bir günde sivilcelerden kurtulmak” adlı yazımızın muhteşem formülü paylaşıyoruz.

 

Uygulama Yapılışı ve Malzeme Listesi

Karbonat ;

Cildi temizlemek ve sivilce oluşumunu engelleyerek günden güne cildinizin normale dönmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda büyük sivilceleri kurutucu etkisi vardır ancak cildinizin tahriş olmaması için fazla kullanmamalısınız ve mevcut sivilcelere sürerken fazla bastırmayın. Eğer Patlatırsanız enfeksiyon yayılabilir ve yeni sivilceler çıkabilir! Az biraz karbonatı (1-2 çay kaşığı) suyla (yarım su bardağı ılık su) ile karıştırarak uygulayın.

Doğal Limon Suyu;

Kurutucu ve leke giderici özelliğe sahiptir. Kekik ve lavanta suyu anti mikrobiyal özelliğe sahiptir. Gül suyu arındırıcı etkisi vardır. Papatya çayı iltihap kurutucu özelliği vardır. Keza Yeşil çay da iltihap kurutucudur. Cildi yenileyen yoğun antioksidanlar içerir ve cildi besler. Yoğurt ise cildi yumuşatır ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Kil maskesi ise gözenekleri arındırır temizler. Yulaf ise doğasında bolca bulunan vitamin ve mineraller içerir. Öğütülmüş yulaflar deriyi besler ve pürüzsüzleştirir. Bal deriyi nemlendirir ve sivilce lekerine iyi gelir. An-ti mikrobiyal  etkisi vardır. Gliserinler yağlandırmadan nemlendirir. Meyveler ve sebzeler cilde çok faydalı, cildi yenileyen antioksidanlar içerirler. Elma ve üzüm sirkesi anti-mikrobiyal ve cildi yenileme etkisine sahiptir.

Diş Macunu;
 Yüzünüzde oluşan sivilcelerden şikayetçiyseniz, sivilcenin üzerine jel ve beyazlatıcı olmayan diş macunu sürün ve sabaha kadar beklesin . Sabah kalktığınızda sivilceniz kurumuş olacak. Diş macunu sivilcenin suyunu alır ve yağı içine çeker. Bu yöntem çok işe yarar. Ancak, hassas ciltler için tahriş edici olabilir. Hassas ciltlere sahip kişiler dikkatli ve çok sürmeden kullansınlar. Sivilceyi kuruttuğu kadar cildide etkileyebilir!
Bu yazımızda sizlere “Bir Günde Sivilcelerden Kurtulmak” Nasıl Olurdu onu anlattık yazımızı beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşınız. Kafanıza takılan sorunları aşağıda yorumda belirtirseniz yardımcı olmak isteriz. “Sivilce Nasıl Geçer?”  Adlı diğer yazımızı da okumanızı öneririm. 🙂

 

 

 


Like it? Share with your friends!

528

What's Your Reaction?

Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Oldumu Şimdi ? Oldumu Şimdi ?
0
Oldumu Şimdi ?
Eğlenceliymiş Eğlenceliymiş
0
Eğlenceliymiş
Hmmm... Hmmm...
0
Hmmm...
Sinir Oldum! Sinir Oldum!
0
Sinir Oldum!
Ahahaha Ahahaha
0
Ahahaha
Çok Beğendim! Çok Beğendim!
0
Çok Beğendim!
İnanılmaz! İnanılmaz!
0
İnanılmaz!
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir