Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir ?


529
Ameliyatsız Burun Estetiği
Güzelliği Etkileyen, Burun Yapısı Sorunları Artık “Ameliyatsız Burun Estetiği” Yolu İle Çok Basit Bir Şekilde Halledilebiliyor.

Ameliyatsız Burun Estetiği Hakkında

Ameliyatsız burun estetiği son birkaç yıldır yaygın bir şekilde kullanılıyor ama gündemimize Gülse Birsel ile birlikte hızlı bir giriş yaptı. Gülse Birsel oldukça güzel bir kadın ama neredeyse çoğu insan gibi kemerli burnundan rahatsızdı ve bunu röportajlarında dile getiriyordu. Hatta, ‘’Evet büyük ve kemerli bir burnum var ama bıçak altına yatacak kadar da rahatsız olmuyorum ondan.’’ demişti. Gülse Birsel’i TV reklamında, dizide ve instagram paylaşımlarında görenler bir değişiklik olduğunu hemen fark etti ve klasik estetik yaptırmış dedikoduları ayyuka çıktı. Sonunda kadın bir açıklama yaptı ve ‘’Kemerli kısma ameliyatsız bir uygulama yaptırdım, estetik bir operasyon yok!’’ dedi de hepimiz rahatladık ama bu sefer de bu nasıl olur diye meraklanmaya başladık. Bilenler zaten biliyordu da bilmeyenler ve kemerli burnundan rahatsız olanlar için bu pek tabii mucize gibi bir şey. Hem kemerli burundan kurtuluyorsun hem de bıçak altına yatmıyorsun! Yüzyılın icadı…

Bu Yöntem Nasıl Uygulanıyor?

Ameliyatsız burun estetiği, hyaluronik asit kullanılarak burun ucunun kaldırılması, burun kemeri görünümünün giderilmesi için yapılan, klinik ortamda gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem için zaman zaman botoks da kullanılabilmektedir. Hyaluronik asit burnunuzdaki kusurlu bölgelere enjekte edilerek kusurların kapanması amaçlanır. Bir operasyondan farklı olarak anestezi etkisi altında olmayacağınız için, bu işlem yapılırken müdahil olup kendi fikriniz doğrultusunda doktorunuzu yönlendirebilirsiniz. Doktor, biraz da şu sağ köşeye lütfen! 🙂

Bu Estetik Ameliyatta Canımız Yanar mı?

Hayır. İşin en güzel tarafı da bu; özellikle de bir ameliyatla kıyasladığımızda. Uygulamaya başlanmadan işlem yapılacak bölgeye önce anestezik bir krem uygulanır. Bu krem sayesinde enjektörün hareketlerinden dolayı bir acı hissetmezsiniz. İşlem sırasında doktorunuzla iletişim halinde olup hayalinizdeki burun için fikrinizi beyan edebilirsiniz.

Ameliyat Sonrası Sonuçlar Ne Zaman Alınır?

Hemen! evet sonuçları hemen görebilirsiniz. Aylar süren morarmalar yok, şişlik yok, dur bunun şekli oturacak daha acaba son hali nasıl olacak diye bir yıl beklemek yok! Kliniğe gidiyorsunuz, işlem gerçekleşiyor ve yeni burnunuzla salınmaya başlıyorsunuz. 1-2 saat sürebilecek hafif kızarıklık haricinde bir problem yaşamıyorsunuz.

Kimler Tarafından Uygulanıyor?

Ameliyatsız burun estetiği uzman hekimler tarafından uygulanır. Plastik ve Rekonstrüksiyon Cerrahi uzmanları ile bu işlem konusunda eğitim almış Dermatoloji uzmanları ameliyatsız burun estetiği yapmaya yetkin olan kişilerdir. İşlem klinik ortamda gerçekleştirilir.

Bu konuda birkaç doktordan fikir almak, doktorların önceki hastalarının durumunu görmek, karar verme aşamasında oldukça işinize yarayacaktır. Bu konuda yetkin olmayan ellerde yapılacak bu kolay ve kısa işlem, bir takım yan etkileri de beraberinde getirecektir.

Bu İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Ameliyatsız burun estetiği çok kısa sürmektedir. 20 dakika gibi bir süre sonunda yeni burnunuza ve yeni görünümünüze kavuşursunuz.

Ameliyatsız Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği burnundan memnun olmayan herkese uygulanabilir. Burun estetiği sonrası oluşan deformiteler bu işlemle giderilebilir. Burun kemerleri, burnun çukur kısmına uygulanacak dolgu maddesi enjeksiyonuyla doldurulabilir. Burun ucu düşüklükleri bu yöntemle düzeltilebilir. Güldüğünüzde oluşan burun kanatlarındaki aşırı açılma bile bu yöntemle giderilebilir.

Sadece, burun küçültmesine ihtiyaç duyan hastalara bu işlem uygulanmaz. Eğer burnunuz büyükse, yapılacak olan işlem sonrası burun hacminde artış olacağından burun dolguları bu kişiler için uygun değildir. Yine 18 yaşında olmanız, en azından kemik gelişiminizin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Ameliyatsız Burun Estetiği İçin Hastaneye Gitmek Gerekir mi?

Ameliyatsız burun estetiği konuda uzman doktorların çalıştığı kliniklerde uygulanmaktadır. Bu uygulama için illaki bir hastane ortamı şart değildir.

Ömür Boyu Kalıcı Etkisi Var mı?

Hayır. Burna uygulanan dolgu maddelerinin belli bir ömrü vardır. Bu sürenin sonunda vücut sıvılarına karışarak vücudumuzdan atılırlar. Dolayısıyla burun eski haline döner. Botoxta bu süre 6 aydır. Diğer dolgu malzemelerinde ise bu süre 1 yıl ile 18 ay arasında değişir.

Doktor Tarafından Uygulanan Dolgu Malzemeleri Sağlığa Zararlı mıdır?

Doğru dolgu malzemesi kullanıldığında zararlı değildir. Ameliyatsız burun estetiğine artan talep nedeniyle dolgu maddelerinin çeşitliliğinde de artış olmuştur. Dolgu maddelerinde geniş bir fiyat yelpazesi vardır. Eğer maliyeti düşürmek için ucuz dolgu malzemesi seçerseniz bunun sonuçları olacaktır.

Normalde kullanılan dolgu maddeleri, zaman içinde erir ve vücudunuza hiçbir zarar vermeden vücut sıvılarına karışarak vücuttan atılır. Fakat tercihinizi ucuz ve özellikle Uzakdoğu’da üretilen dolgu maddelerinden yana kullanırsanız, bu maddeler erirken uygulanan bölgede granüller bırakabilirler. Bu da uzun vadede deformiteye sebep olur.

Yine uzman ellerde yapılmayan enjeksiyonlarda, dolgu maddesi damara denk gelirse kalıcı damar çatlamalarına, görünümde bozulmaya ve alerjiye sebep olabilirler. Bu konuda atalarımızın ‘’Ucuz etin yahnisi yavan olur.’’ sözünü dinleyip riske girmemenizi tavsiye ederim.

Ameliyatsız Burun Estetiği Pahalı Bir Uygulama mıdır?

Piyasada ucuzdan pahalıya pek çok dolgu malzemesi seçeneği mevcuttur fakat genel olarak ucuz bir uygulamadır diyemeyiz. 1500 ile 3000 TL arasında değişen fiyatlarda yapılmaktadır.

Ameliyatsız Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız burun estetiğinin pek çok avantajı var. Bunlardan ilki ameliyat gerektirmemesi. Ameliyat sırasında anestezi almak, ameliyat sonrası komplikasyonlara maruz kalmak yok! Burundaki şişlik geçsin diye beklemek yok! Burun morarması yok! Burnunuzda kocaman bir bandajla gezmek yok! Öğle yemeği arasında gidip bu işlemi yaptırıp hiçbir şey olmamış gibi işinize dönebilirsiniz. Akşam iş çıkışı kliniğe gidip ertesi gün işinize bambaşka biri olarak gidebilirsiniz. Ayrıca uygun ellerde ve doğru dolgu malzemeleriyle uygulandığında kalıcı bir deformiteye yol açma olasılığı neredeyse hiç yok! Bu saydıklarımız aslında büyük avantajlar ve ameliyatsız burun estetiğini cazip kılan en önemli özellikler.

Ameliyatsız burun estetiğinin Dezavantajları Neler?

Ameliyatsız burun estetiğinin en önemli dezavantajı fiyatı diyebiliriz. Bugün yapılan bir estetik burun operasyonu ortalama 10 bin liraya mal oluyor ve ömür boyu kalıcılığı oluyor. Oysa ameliyatsız burun estetiğinde uygulama fiyatı ortalama olarak 1500 lira civarında ve bu uygulama kullanılan dolgu malzemesine göre 6 ay ile 18 ay arasında tekrarlanmak zorunda. Yine başka bir dezavantajı da burun küçültme ameliyatlarında kullanılamıyor olması. Ayrıca ağır kemik deformiteleri olan burunlarda da pek işe yarar sonuçlar elde edilmiyor maalesef.

Diğer bir dezavantaj da yapılan uygulamayla burun hacminin artması ve burnunuzun size eskisinden daha büyük görünmesi. Bu büyüme genelde hafif ve başkası tarafından pek fark edilmeyecek şekilde oluyor ama bazı durumlarda kullanılan dolgu malzemesinin yoğunluğuna göre beklenenden daha fazla hacim artışı görülebiliyor. Yani ortalama bir burna sahipseniz, başkası fark etmeyecek olsa bile burnunuzdaki büyüklüğü siz fark edeceksiniz ama yine de bu sizi rahatsız edecek boyutta olmayacaktır.

Not:

Yazımızı beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşın. Aklınıza Takılan Her türlü Sorunuzu aşağıda belirtirseniz cevaplarım. Diğer Paylaşımlarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Merak Edenler İçin Bu Video Tam Size Göre 🙂


Like it? Share with your friends!

529

What's Your Reaction?

Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Oldumu Şimdi ? Oldumu Şimdi ?
0
Oldumu Şimdi ?
Eğlenceliymiş Eğlenceliymiş
0
Eğlenceliymiş
Hmmm... Hmmm...
0
Hmmm...
Sinir Oldum! Sinir Oldum!
0
Sinir Oldum!
Ahahaha Ahahaha
0
Ahahaha
Çok Beğendim! Çok Beğendim!
0
Çok Beğendim!
İnanılmaz! İnanılmaz!
0
İnanılmaz!
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir